Reagim i KF Vllaznia të Pozharanit për “ferrin“ që përjetuan në Vushtrri

Pas ndeshjës së zhvilluar në Vushtrri në mes të Kf Vllaznia Pozharan vs Vushtrria/2:1/, KF “Vllaznia” e Pozhaaranit, përmes një komunikate për media I është drejtuar Opinionit të gjërë për të treguar se qka kanë përjetuar pozharanasit gjatë këtij takim në Vushtrri.

Në këtë komunikatë, veq tjerash thuhet: Kryesia e klubit të Kf Vllaznia mbajti mbledhje të jashtzakonshme ku u bë analiza e ndeshjës. Pritja nga nikoqiri që në fillim të len shumë për të deshiruar , edhe sigura ishte e manget ku gjatë gjithë ndeshjes kishe sharje dhe fyerje në kor dhe hedhje të panderprera të shisheve dhe gjesendeve të forta në fushë nga shikuesit dhe mbledhsit e topave. Gjithashtu nga stafi teknik dhe një pjesë e kryesisë bënë presion direkt ndaj lojtareve tanë gjatë tërë ndeshjës ku në këtë rast vlen të potencohet trajneri Samuel Nikaj dhe ndihmsi I tijë Tahir Ademi, gjatë perfundit të pjesës së parë sulmuan lojtaret tone,e shnjestër e tyre me e drejpërdrëjtë ishin ndaj Jurgrn Gjinit golashenuesit të klubit tonë.

Si përfundim ne si klub jemi të zhgenjyer me pritjën që na u bë nga ana e nikoqirit Vushtrrisë. Ndërsa sa I përket referimit ne vrejtem se qysh në fillim ky referim është I ndikuar , në minute 9-10 lojtari( kapiten) nga

Vushtrria Labinot Osmani shqelmon pa top lojtarin tonë Elbasan Thaqin në prezencë të referit ndersa referi kryesor Festim Dogani e ndeshkon vetem me karton të verdhë edhe psee ky veprim I tijë dhe ky shqelmim ishte poër kartonë të kuq!!!!!!, në minuten e 20-et po I njejti Festim Dogani referon penallti një meter jasht vijës së gjashtmbdhjetmetërshit , referon mbi 20 faula vetem pjesën e parë që vetem ai I shihte se janë të tillë. Pas përfundimit të pjesës së parë kryetrajneri I ekipës vendase fyen rend lojtarët tonë, ndims trajneri dhe disa antarë të kryesisë futen ne fushë dhe sulmojnë lojtaret tanë që I pane të gjithë përveq referit Kryesor Festim Doganit, fillon pjesa dytë me një presion të pa parë

ndonjëherë, në minutën 65 të takimit ekipi jonë kalonë në epersi, dhe që nga ai minut fillon “ferri” për ekipin tonë në terren në Vushtrri . hedhje të pa nderprera të gjesendeve në fushë presione të pa para, por për qudi referi nuk i shihte këto, minuta e 86 e takimit përveq se ishte pozitë jasht loje diku 2 metra ( është kamera e FFKf-së ju kishim lute ta shikoni) lojtari ngaVushtrria fut topin me dor në portë dhe për qudinë e gjithëve referi anësor Hysni Ademi dhe Festim Dogani nuk e panë as këtë, ndersa kulmi i ndeshjës ishte minuta e 92-të ku referi Festim Dogani, referon penallti ku lojtari jonë ishte një meter larg lojtarit kundershtar!!!!! Këta nuk u knaqën me kaq shikuesit e tyre dhe gjitha ata qe ishin poshtë hudhin gjesende të forta pa nderprer në fush ku personi zyrtar I ekipës tonë goditet dhe gjakoset në fushë dhe këta ( referat )nuk ndermarrin asnjë vendim vetem se vazhdojn sikur nuk ka ndodhë asgjë.

Në Vushtrri gjithqka kishte dje përveq futbollit dhe mikpritjës nga ana e ekipit nikoqir turp turp e turpi nuk ka brirë po ja që edhe kjo ndodhë në futbollin tonë!!!thuhet në këtë komunikatë dhënë nga Kryesia e KF Vllaznia të Pozharanit.Aziz Zuka