Viti

Një 60- vjeçar i Tërpezës së Vitisë kryen vetëvrasje

 

Gjilan, 20 korrik 2019 – Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ju njofton se një person i moshës 60 vjeçare, ka kryer vetëvrasje.

 

Dyshohet se më 20 korrik 2019, rreth orës 4h të mëngjesit, në komunën e Vitisë, një person i moshës 60 vjeçare, nga fshati Tërpezë, për shkak të problemeve familjare ka kryer vetëvrasje, duke e goditur vetveten me armë zjarri, në pjesën e kokës. I ndjeri është gjetur nga një dëshmitar në skaj të rrugës, pa shenja jete, me ç’rast menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë policia, prokurori dhe mjeku kujdestar, ku me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar për obduksion, në Institutin e Mjekësisë Ligjore, në Prishtinë.

 

Me këtë rast janë sekuestruar përkohësisht:

–          Një (1) automjet, i markës ‘’Opel Astra’’

–          Një (1) armë e llojit ‘’Broëning’’, kalibër 7.65 mm,

–          Një (1) gëzhojë kalibër 7.65 mm, si dhe,

–          Një (1) karikator me shtatë (7) fishekë, të së njëjtës armë.

You Might Also Like