Futboll

Ky është orari i KF Gjilani për këtë kampionat

Klubi i Futbollit Gjilani ka mësuar kundërshtarët për kampionatin e ri dhe që në nismë KF Gjilani dy ndeshjet e para do t’i zhvillojë në cilësinë e vendasit, ku përball do të ketë Besën dhe Feroniklin. Ndeshje tejet interesante do të jetë edhe ajo me Dritën në xhiron e shtatë, ku ekipi bardh e kuq do të jetë mysafirë, derisa ndeshjen e fundit do t’a zhvillojë me Vllazninë e Pozharanit, që është anëtare e re e Superligës së Kosovës në Futboll.

Ky është orari i plotë i KF Gjilani:

Java I:             Gjilani – Besa
Java II:            Gjilani – Feronikeli
Java III:           Llapi – Gjilani
Java IV:           Gjilani – Vellaznimi
Java V:            Trepca’89 – Gjilani
Java VI:           Gjilani – Prishtina
JavaVII:          Drita – Gjilani
Java VIII:        Gjilani – Flamurtari
Java IX:           Liria – Gjilani
Java X:            Gjilani – Drenica
Java XI:           Vllaznia – Gjilani

You Might Also Like