Futboll

Drita mund bindshëm Vllazninë në miqësore

 

Drita e Gjilanit dhe Vllaznia e Pozharanit janë përballë këtë të shtunë në një ndeshje miqësore që është zhvilluar në Stadiumin e Qytetit në Gjilan.

Drita, që momentalisht është në pozitën e tretë në Superligë, ka pasur paraqitje shumë më të mirë se sa Vllaznia e Pozharanit, që ka një paraqitje të luhatshme këtë stinor në Ligën e Parë të Kosovës.

Pas dy pjesëve të zhvilluara, Drita ka ngadhënjyer me rezultat të thellë 5:0 me golat që i kanë shënuar E. Vucaj, Xhevdet Shabani, dy herë dhe Izair Emini, dy herë.

You Might Also Like