Libri

Lutfi Haziri ia dorëzon çmimin letrar “Beqir Musliu” fitueses së këtij viti, Edi Shukriu

Lexo më shumë ...

Libri

TREKËNDËSHI POETIK NË SHËRBIM TË PAQES, LIRISË DHE VLERAVE LETRARE

Lexo më shumë ...

Viti

Vdiq dhe u varros në Skifteraj  fotografi i njohur Mexhit Sadiku

Lexo më shumë ...

Muzikë

Me Koncertin madhështor të Shkollës së Muzikës u shënua 20 vjetori i çlirimit të Gjilanit

Lexo më shumë ...

OPINION

Edhe kësaj radhe nuk pati mirënjohje për kryetrajnerin e Klubit të Karatesë, Blerim Hajdari

Lexo më shumë ...

OPINION

Dëshmori Enver Ramadani tani qëndron në mes të dy emblemave të luftyës çlirimtare

Lexo më shumë ...

Gjilan

Haziri ndan mirënjohje Post Mortum për ish-kryetarët e Gjilanit dhe çlirimtarët

Lexo më shumë ...

Gjilan

Haziri: Paqja  jonë është shkruar me gjakun dëshmorëve, heronjve dhe martirëve

Lexo më shumë ...

Libri

NËNTË EDICIONET E “TREKËNDËSHIT POETIK …”

Lexo më shumë ...

Gjilan

VV uron qytetarët

Lexo më shumë ...